Evlenme İzni Davası Dilekçesi

Evlenmeye ehil olmayan kişilerin mahkeme yoluyla evlenme izni,  bazı Medeni Kanun’da belirtilen olağanüstü evlenme şartlarının oluşmasına bağlıdır.

Bekleme Süresinin (İddet Müddeti) Kaldırılması Davası

Bekleme süresinin kaldırılması davası ile evlenme izni almak, boşanmış kadınların yeniden evlenmek istemesi durumunda açılması gereken davadır

Evlat Edinme Davası

Bu yazımızda evli çiftlerin ergin olmayan küçüğü evlat edinmelerinin şartlarını ve evlat edinme davası sonuçlarını açıklamaya çalıştık.

Evlat Edinme Davası Örneği

Evlat edinme davası örneği hazırlayarak dava açmayı düşünen veya davalı durumda bulunacak kişilere öngörü kazandırma gayesi güttük. Aile hukuku avukatı

Soybağının Reddi Davası

Bu yazımızda doğan çocuğun kendisinden olmadığını iddia eden kocanın kanundan kaynaklı karinelerle kendisiyle soybağı kurulan çocuk ile

Soybağının Reddi Davası Örneği

Bu yazımızda soybağının reddi davası örneği hazırlayarak dava açmayı düşünen veya davalı durumda bulunacak kişilerin yargılama sırasında karşılaşılacak durumlar için öngörü edinmelerini amaçladık.

Velayetin Değiştirilmesi Davası

Bu yazımızda velayetin değiştirilmesi sebepleri ve velayetin değiştirilmesi davasında dikkate alınan durumlar kaleme alınmıştır.

Aile Konutu Davası Çeşitleri

Bu yazımızda aile konutunun ne olduğu ile aile konutu davası çeşitlerini inceledik.

Aile Konutu İpoteğin Kaldırılması Davası Örneği

Bu yazımızda aile konutu ipoteğin kaldırılması davası örneği hazırlayarak dava açmayı düşünen veya davalı durumda bulunacak kişilerin yargılama sırasında karşılaşılacak durumlar için öngörü edinmelerini amaçladık.