Ağır ceza avukatı

Demir Hukuk & Danışmanlık Bürosu, Ankara ağır ceza avukatı olarak ağır ceza  mahkemelerinde ve asliye ceza mahkemelerinde görülen davalarda müşteki veya sanık vekilliği yanında soruşturma aşamasında ifade alımı sırasında müvekkilin yanında bulunma ve akabinde tutuklama duruşmasına  çıkma konularında avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Ceza davaları konusunda sunduğumuz hizmetler

  • Ağır Ceza Mahkemelerinde sanık vekilliği
  • Asliye Ceza Mahkemelerinde sanık vekilliği
  • Ceza davalarında ve soruşturma aşamasında müşteki vekilliği
  • Kollukta ve Savcılıkta ifade alınması sırasında hazır bulunma
  • Tutuklama ve adli kontrol kararlarına yargılamanın her aşamasında itiraz edilmesi
  • İstinaf, Temyiz ve Yeniden Yargılanma başvurularının yapılması
  • Şikayet dilekçesi hazırlanması ve suç duyusunda bulunma
  • Cezaevinde tutuklu ve hükümlü ziyaretleri yapılması
  • İnfaz hukuku kaynaklı sorunlara ilişkin başvurular

 

ağır ceza avukatı

 

 

Şüpheli- Sanık Vekilliği

Ankara Ağır Ceza avukatı, ceza hukuku alanında yani ceza soruşturması ve kovuşturmasında şüpheli, sanık, müşteki ve suçtan zarar görene hukuki destekte bulunan uzman kişidir. Ceza avukatının görevi, müvekkilinin gözaltı işlemlerinde, ifadede yanında olmak, bilgilendirmek; dava aşamasında ise savunmanlığını yapmak ve sanığı en iyi şeklide duruşmalara hazırlamaktır.

Soruşturma aşamasında, ceza davasının açılıp açılmayacağı tamamen iyi bir ifade verilmesine bağlıdır, özellikle tutuklama verilip verilmemesinde dahi avukatın yapacağı işlemler çok önemlidir.

Savcılık şüpheli hakkında yeterli delil bulursa iddianame hazırlayıp mahkemeye sunar, mahkemenin iddianameyi kabulüyle artık kamu davası açılmış olur. Ceza yargılamasında sözlü yargılama esas olduğundan avukatın ve avukat yardımıyla sanığın mahkemede vereceği beyanlar, deliller üzerindeki hukuka aykırılık iddiaları beraat verilmesinde büyük bir etki yaratmaktadır. Avukatın katkısıyla beraat, olmazsa en alt limitten ceza alınmasını sağlamak ve sanık bakımından en iyi sonuca ulaşılmaya çalışılacaktır.

Müşteki Vekilliği

Ceza soruşturma ve davalarında suçtan etkilenen, mağdur kişiye müşteki denmektedir. Müştekilik genellikle soruşturma aşamasında işlenen suçtan şikayetçi olan, soruşturmayı uğradığı hak ihlali nedeniyle sürdürmek isteyen ve davada katılan sıfatı verilen kişidir. Müşteki gerçek kişi olabileceği gibi vakıf,dernek,şirket gibi tüzel kişi de olabilir.

Kavga, hakaret gibi karşılıklı suçlarda isnat edilen ve aynı zamanda mağdur olan kişi ise müşteki sanık sıfatını almaktadır.

Müşteki şikayete tabi suçlarda şikayet hakkını 6 ay içinde kullanmalıdır. Bu süre hak düşürücü olduğundan kullanılmaması halinde şikayetçi olunamaz. Soruşturulması ve kovuşturulması şikayete tabi olmayan suçlarda müştekinin şikayetçi olup olmaması önemli değildir. Bu durumda savcı soruşturmayı kamu adına yürütür.

Ankara ceza avukatı olarak, soruşturma aşamasında şikayet dilekçesi hazırlama, kolluk ve savcılıkta ifade alımı sırasında yanında bulunma, dava aşamasında ise vekilliğini üstlenip, müvekkilin haklarını en iyi şekilde koruma ve savunmanlığını yapmaktayız. Ayrıca, müştekinin uğramış olduğu maddi ve manevi zararları için de hukuk davası açıp müvekkilin haklarını en üst düzeyde korumaktayız.

Ankara Ağır Ceza Avukatı

Ceza avukatımıza İletişim sayfamızdaki İletişim Formunu doldurarak veya telefonlarımızdan arayarak ulaşabilirsiniz.